Ugdyk kūrybiškumą – taip gimsta išradimai

Balandžio 10 ir 30 dienomis Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje vyko projektas „Ugdyk kūrybiškumą – taip gimsta išradimai“.  Projekto dienomis būrys veiklių 1-4 klasių gimnazistų susirinko konferencijų salėje, kur mokėsi naujai (kūrybingai) pažvelgti į supančią aplinką.

 Pirmąją projekto dieną mokiniai susitiko su tarptautinės reklamos mokyklos The Atomic Garden Vilnius dėstytoja Stefanija Jokštyte ir slemeriu Žygimantu Kudirka, dar žinomu MC Messiah vardu. Svečiai gimnazistus supažindino su kūrybos svarba, lygino kopijavimą, plagijavimą ir transformavimą, skatino naujai pažvelgti į supančią aplinką. Paskaitos metu mokiniai gavo progą patys įsisprausti į kūrybinius rėmus ir sukurti istoriją tik iš p raide prasidedančių žodžių. Be to, naudodamiesi kompiuterine programėle išbandė kolektyvinę kūrybą ir sukūrė nuotaikingų prozos forma parašytų eilėraščių.

 Antrąją dieną gimnazistai susitiko su kino režisieriumi Maratu Sargsyanu, tarptautinį pripažinimą pelniusių kino filmų „Lernavan“ ir „Tėvas“ kūrėju. Suskirstyti į grupeles po penkis ir supažindinti su tradicinio kino filmo kūrimo schema mokiniai gavo užduotį patys sukurti scenarijų tema „Sunku kalbėti“. Vėliau vieni tapo operatoriais, kiti ­­ – aktoriais, ir visos grupės stengėsi vienu kadru nufilmuoti minutės trukmės filmą, kuriame nuskambėtų ne daugiau kaip du žodžiai. Po sunkaus ir varginančio darbo visi susirinko į filmų premjerą. Filmų maratoną užbaigė Karolio Kaupinio filmas „Triukšmadarys“.

Laineda Vainauskaitė 2c klasės mokinė

Informacija

Mūsų rekvizitai

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Kodas: 190284291
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Adresas: Savanorių g. 56, LT-97114 Kretinga
Telefonas: +370 (672) 99180
El. paštas: info@kjpg.lt

2% parama

2 proc. paramos sąskaitos Nr. LT784010041800092289
Paramos gavėjo pavadinimas
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos Rėmimo fondas
Identifikacinis numeris (kodas) 193341331