Žvilgsnis į Lietuvą – Metelių regioninis parkas

Mūsų mokykla vykdo respublikinį projektą ,,Žvilgsnis į Lietuvą – Dzūkija“. Dailės mokytoja Valdonija Karaliūnienė paaiškino, kad projekte numatyti renginiai skirti vaikų ir jaunimo kultūrinei raiškai, meninei veiklai puoselėti. Mokiniai, dalyvaujantys projekte, susipažins su žymiomis Dzūkijos asmenybėmis, mokyklų, muziejų, nacionalinių parkų vertybėmis, istorija, taip pat regiono papročiais ir tradicijomis, vykdys įvairias veiklas.

           Kelionė į Metelius turėjo specifinį pavadinimą – pleneras. Nors pleneras – tai tapymas gamtoje, bet dėl laiko stokos, didelių atstumų ir ore tvyrančios drėgmės mūsų kelionės tikslas kitoks – sukaupti nuotraukų galeriją, kad vėliau galėtume jomis naudotis kurdami.

Rugsėjo 28 – osios rytą keltis reikėjo gana anksti, lauke dar buvo tamsu ir drėgna… Pagaliau ilgai lauktas autobusas atvažiavo. Kelionė neprailgo, nes draugų būry visada linksma.

Apie dešimtą visi sujudo. Jau Seirijai! Supratome, kad atvykome valanda anksčiau nei sutarta, todėl nusprendėme pasivaikščioti. Pirmasis kelionės-plenero objektas – tai Seirijų gimnazija, kuriai suteiktas Antano Žmuidzinavičiaus vardas: dailininkas gimė šiose apylinkėse. Apžiūrėjome gimnazijos muziejų, skirtą dailininkui Antanui Žmuidzinavičiui. Jame pamatėme skulptoriaus Roberto Antinio (tėvo) lipdytą A. Žmuidzinavičiaus biustą. Taip pat perskaitėme dailininko padėkos laišką, ranka rašytą gimnazijos mokiniams. Vėliau pastebėjome, kad tame miestelyje yra nemažai vėžlių skulptūrų ir paveikslų.

Vėliau Metelių regioninio parko administratorius Artūras Pečkys parodė dzūkų jūrą – tai banguojantis Dusios ežeras. Sakė, kad vasarą sunku rasti vietą mašinai pastatyti: taip turistai mėgsta šią vietovę. Pasigėrėję banguojančiu ežeru ir išklausę vadovo pasakojimą, ėjome į garažą, kur išsitraukėme tikrus turistinius dviračius. Užsidėjome šalmus, apsivilkome liemenes ir patraukėm, kaip vadovas sakė, į „trumpą pasivažinėjimą“. Važiavome asfaltu, žvyrkeliu, miško takeliais, smėliu. Pakeliui sustojome prie pelkės, paragavome spanguolių. Nuo Metelių apžvalgos bokšto grožėjomės apylinkėmis: Metelio ežeru, šlapia Kimsinės pieva, Papėčių piliakalniu, Metelių kaimu. Kvatodami dviračiais nusiritome nuo kalno… Galiausiai kažkaip parsiradome atgal, vos gyvi. Pasirodo, nuvažiavome apie penkiolika kilometrų ir užtrukome dvi valandas.

Po šios treniruotės patraukėme Žuvinto biosferos rezervato link. Atvykę į lankytojų centrą, išklausėme pasakojimą apie Žuvinto rezervatą, susipažinome su balinių vėžlių gyvenimu ir stebėjomės ten gyvenančių gyvūnų iškamšomis, pažiūrėjome dokumentinį filmuką apie migruojančius paukščius. Tada lipome ant lankytojų centro stogo ir gėrėjomės Žuvintu iš viršaus. Deja, lauke vėl prapliupo lyti, bet netrukus  pasirodė gana ryški vaivorykštė. O po to ir antra, tad visi grožėjomės dviguba vaivorykšte, kylančia iš paties Žuvinto ežero.

Po visų šių nuotykių sulipom į autobusą ir patraukėme namų link. Buvom pavargę, bet laimingi – šitiek puikių įspūdžių patyrėme. Manau, visi turėtų bent kartą nuvykti ir pasižvalgyti po nuostabų Lietuvos kraštą – Dzūkiją.

Kotryna Gečaitė, 2b klasės mokinė

Informacija

Mūsų rekvizitai

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Kodas: 190284291
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Adresas: Savanorių g. 56, LT-97114 Kretinga
Telefonas: +370 (672) 99180
El. paštas: info@kjpg.lt

2% parama

2 proc. paramos sąskaitos Nr. LT784010041800092289
Paramos gavėjo pavadinimas
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos Rėmimo fondas
Identifikacinis numeris (kodas) 193341331

Darbuotojų poreikis

Šiuo metu laisvų darbo vietų nėra