Integruotos ,,Pamokos kitaip“

 Rugsėjo pabaigoje Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokinių grupė vyko į kelionę Talinas – Stokholmas – Ryga. Tai buvo trijų dienų integruotas renginys ,,Pamokos kitaip“:  gimnazistai dalyvavo istorijos, geografijos, literatūros, anglų kalbos, muzikos pamokose.

Atvykę į Taliną susipažino su senamiesčiu, Piritos buriavimo centru, Tompea pilimi, Domo katedra.  Mokiniai pasivaikščiojo po Kadriorgo parką, užlipo į senojo Tomo ir Storosios Margaritos bokštus. Visus sudomino muziejus apie Talino mitus ir legendas.  Aktoriai, šviesos ir specialieji efektai perteikė miesto istoriją:  atsiveriančios sienos, skraidantys knygų lapai, prieš akis šmėžuojantys pjūklai gąsdino žiūrovus.

Labiausiai gimnazistai laukė kelionės kruiziniu laivu į Stokholmą. Pirmą kartą galėjo grožėtis nepaprastais Baltijos jūros vaizdais, Alandų salų archipelagais. O kad mokiniai pažintų kruizinio laivo specifiką, vyko ekskursija „Ant kapitono tiltelio“, kurios metu susitiko su kelto „Cruiz Baltik“ ekipažu. Iš jo išgirdo daug įdomių pasakojimų, manau, kad tai naudinga renkantis profesiją. Stokholmas sužavėjo savo karališkais rūmais (mokiniai stebėjo sargybos pasikeitimo ceremoniją), Riterių bažnyčia, kurioje palaidoti Švedijos monarchai. Aplankėme „Vazos“ muziejų, kur eksponuojamas didingas, iš jūros dugno iškeltas XVII a. karo vikingų laivas, jūros dugne išgulėjęs 333 metus.

Grįždami į Lietuvą užsukome į Latvijos sostinę Rygą. Apžvalginė pamoka prasidėjo miesto senamiestyje: istorijos mokytoja Dalia Zibalienė papasakojo apie Rygos pilį ir gynybinę sieną su parako bokštu bei Švedų vartais. Aplankėme ,,Trijų brolių“ namus, Domo katedrą ir vienuolyno kompleksą. Rotušės aikštėje giedojome ,,Tautišką giesmę“. Žinoma, sustojome prie Šv. Petro bažnyčios, Rygos operos, Laisvės paminklo.

Kelionės ,,Pamokos kitaip“ metu mokiniai susipažino  su trijų valstybių sostinėmis, pagilino dalykines žinias apie Šiaurės šalių kultūros objektus ir paveldą, patyrė ne tik emocijų, bet ir praturtino savo pasaulėžiūrą.

                             Lietuvių kalbos mokytoja Milda Šukienė

Informacija

Mūsų rekvizitai

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Kodas: 190284291
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Adresas: Savanorių g. 56, LT-97114 Kretinga
Telefonas: +370 (672) 99180
El. paštas: info@kjpg.lt

2% parama

2 proc. paramos sąskaitos Nr. LT784010041800092289
Paramos gavėjo pavadinimas
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos Rėmimo fondas
Identifikacinis numeris (kodas) 193341331