Literatūros pamokos kitaip

Lapkričio 6-ąją mūsų gimnazijoje lankėsi aktorius-skaitovas Raimundas Lukšas. Jis moksleiviams skaitė fragmentus iš įvairių autorių kūrinių.

Pirmokai gimnazistai klausėsi prancūzų klasiko Antuano de Sent  Egziuperi filosofinės pasakos „Mažasis princas“ ištraukų, grožėjosi kūrinio iliustracijomis, stebėjosi aktoriaus gebėjimu įtaigiai perteikti rašytojo mintis. Aktorius pabrėžė, kad originalioje kūrinio versijoje yra personažas lapinas (Afrikos dykumoje, kur vyksta kūrinio veiksmas, gyvena fenekas, iš kitų lapių ši rūšis išsiskiria itin didelėmis ausimis), o vertime į lietuvių kalbą minima lapė. Antrokams gimnazistams R. Lukšas skaitė lietuvių rašytojo Justino Marcinkevičiaus dramos ,,Mindaugas“ ištraukas, supažindino su kūrinio parašymo aplinkybėmis, reikšme lietuvių kultūrai. Trečiokai aktoriaus skaitomų fragmentų iš 16 a. rašytojo Jono Radvano poemos ,,Radviliada“ klausėsi sulaikę kvapą. Mokinius aktorius R. Lukšas sužavėjo ne tik įtaigiai skaitomu hegzametru, bet ir gausiais kūrinio konteksto komentarais (pvz., kunigaikščius Radvilas laidojo nuogus, uždengtus giminės vėliava, kad neapiplėštų kapų plėšikai, be to, manyta, jog Radvilos tokie turtingi, kad nieko nestokosią ir pomirtiniame gyvenime). Ketvirtokai girdėjo lietuvių rašytojo Balio Sruogos romano „Dievų miškas“ fragmentus. Aktorius abiturientus nustebino, nes įtaigiu žodžiu, intonacija, pauzėmis gebėjo perteikti tikroviškus romano vaizdus ir pasakojimas atrodė panašus į filmą.

Po renginio  gimnazistai sakė, kad niekada negalvojo, jog klasikos kūriniai gali būti taip įdomiai pateikti. Klausytojus žavėjo aktoriaus profesionalumas, intonacija, gebėjimas sudominti, rodyti piešiniai, nuoširdus bendravimas. Literatūros pamokos-skaitymai paliko mokiniams gerus įspūdžius.

Vita Mickutė, 1a klasės mokinė

Agnė Šoparaitė, 3a klasės mokinė

Informacija

Mūsų rekvizitai

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Kodas: 190284291
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Adresas: Savanorių g. 56, LT-97114 Kretinga
Telefonas: +370 (672) 99180
El. paštas: info@kjpg.lt

2% parama

2 proc. paramos sąskaitos Nr. LT784010041800092289
Paramos gavėjo pavadinimas
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos Rėmimo fondas
Identifikacinis numeris (kodas) 193341331