Tolerancija – tai lyg gerumo laivas, plaukiantis per pasaulį

Tolerancijos diena gimnazijoje paminėta baigiamuoju neįgaliųjų ir mokinių socialinės-švietėjiškos veiklos projekto „Mano delne Tavo ranka“ koncertu, į kurį susirinko visi projekto partneriai (Dienos veiklos centras, Simono Daukanto progimnazija, Marijos Tiškevičiūtės mokykla, Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija) ir pristatė savo meninius pasirodymus. Renginį vedė jungtinė pora, t.y. Dienos veiklos centro lankytoja Jurgita Kubiliūtė ir Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokinys Jonas Pakutka.

Pagrindinis projekto „Mano delne Tavo ranka“ tikslas užtikrinti neįgaliųjų ir moksleivių tarpusavio bendradarbiavimą ir komunikaciją, pažįstant negalią per švietėjišką socialinę veiklą. Du mėnesius mūsų gimnazijos 1-ų klasių mokiniai bendradarbiavo su M. Tiškevičiūtės mokyklos specialių klasių mokiniais, lankėsi vieni pas kitus ir praktinių užsiėmimų metu iš spalvoto popieriaus karpė rankytes, kurias dekoravo savo vardais, piešinukais, palinkėjimais… Pirmuose susitikimuose vaikai atrodė labai nedrąsūs, buvo galima pastebėti, kad sutrikę jautėsi ne tik neįgalieji, bet ir gimnazijos mokiniai, kurie suprato, jog bendra veikla bus šiek tiek kitokia, nei įprasta, kad iniciatyvos teks imtis patiems ir reikės maksimalios pagalbos naujiesiems draugams. Susitikimų metu situacija keitėsi, įtampa slūgo, veiduose atsirado daugiau šypsenų, užsimezgė malonus bendravimas. Džiugu, kad gimnazijos mokiniai turėjo galimybę per praktinę veiklą patirti, ką reiškia integruotas neįgaliųjų gyvenimas, ir suprasti, kad neįgalieji yra mūsų kasdienio gyvenimo dalis, kad negalia yra būsena, kurią išgyvena kai kurie visuomenės nariai dėl tam tikrų juos gyvenime ištikusių aplinkybių ir kad nuo šių aplinkybių nesame nė vienas apsaugotas.

Apibendrinant projekto veiklas galima pasidžiaugti, kad neįgalieji M. Tiškevičiūtės mokyklos specialių klasių mokiniai ir mūsų gimnazistai bendradarbiavo draugiškai ir tolerantiškai.

Psichologė Daiva Martinkuvienė

Informacija

Mūsų rekvizitai

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Kodas: 190284291
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Adresas: Savanorių g. 56, LT-97114 Kretinga
Telefonas: +370 (672) 99180
El. paštas: info@kjpg.lt

2% parama

2 proc. paramos sąskaitos Nr. LT784010041800092289
Paramos gavėjo pavadinimas
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos Rėmimo fondas
Identifikacinis numeris (kodas) 193341331