Kelionė į Vilnių

Pirmąjį žiemos rytą mūsų gimnazistai vyko į Vilnių. Tai buvo paskutinė projekto „Žvilgsnis į Lietuvą – Dzūkija“ kelionė. Sostinė mokinius pasitiko šventine nuotaika ir pirmuoju sniegu.

Pasidžiaugę tikra žiemos atmosfera pabrėžiečiai pasiekė pirmąją lankytiną vietą – Okupacijų ir laisvės kovų muziejų. Užėjus į vidų dvelkė rimtimi ir susikaupimu. Mokiniai apžiūrėjo požeminiame aukšte esantį buvusį KGB kalėjimą. Gidas pasakojo apie laisvės gynėjų, partizanų kalinimą ir žiaurius kankinimus, vykusius šiame kalėjime.  Boksai, karceriai ir šaudymo kamera – tik dalis gimnazistų pamatytų objektų.

Vėliau visi keliavo į netoliese esančius Signatarų namus. Tai pastatas, kuriame buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės aktas. Čia eksponuojamos signatarų nuotraukos, asmeniniai daiktai, baldai ir įvairiausi paveikslai. Išklausę gidės pasakojimą apie signatarų gyvenimą ir Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymą, mokiniai patys galėjo pamatyti šį svarbų valstybei dokumentą.

Visus nustebino Valstybės pažinimo centre vykusi interaktyvi paroda „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“. Valstybės pažinimo centre įdiegtos moderniosios technologijos, tad mokiniai tarsi kino seanse per 45 minutes pamatė Lietuvos šimtmečio kelionę. Kiekvienas turėjo planšetinį kompiuterį ir ausines, kuriomis naudodamiesi galėjo išgirsti dominančią įvairiausių Lietuvos laikotarpių viziją. Tai buvo itin netradicinis ir įdomus būdas pažinti šalies istoriją.

Vakarėjant visu grožiu atsiskleidė Vilniaus senamiesčio žavesys. Pasižvalgę po miestą gimnazistai susirinko Katedros aikštėje pasiklausyti koncerto ir pažiūrėti Vilniaus eglės įžiebimo. Grįždami namo visi dalinosi kelionės įspūdžiais ir šventine nuotaika.

Gabrielė Žiobakaitė ir Ema Miliūtė, 3b klasės mokinės

Informacija

Mūsų rekvizitai

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Kodas: 190284291
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Adresas: Savanorių g. 56, LT-97114 Kretinga
Telefonas: +370 (672) 99180
El. paštas: info@kjpg.lt

2% parama

2 proc. paramos sąskaitos Nr. LT784010041800092289
Paramos gavėjo pavadinimas
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos Rėmimo fondas
Identifikacinis numeris (kodas) 193341331

Darbuotojų poreikis

Šiuo metu laisvų darbo vietų nėra