JURGIO PABRĖŽOS GIMTADIENIS

Sausio 15-oji – ypatinga diena mūsų gimnazijoje, kadangi minime Jurgio Pabrėžos gimimo metines (šiemet 248-ąsias). Turime gražią tradiciją visiems 1-ų gimnazijos klasių mokiniams organizuoti integruotą pamoką apie Jurgio Pabrėžos gyvenimą ir veiklą, siekdami, kad mūsų gimnazijos naujokai kuo daugiau žinotų apie šią iškilią asmenybę, kurios vardas suteiktas gimnazijai.

Pamoką pradėjome giedodami ,,Saulės giesmę“, akompanuojant muzikos mokytojui Stasiui Stončiui. Šv. Pranciškaus maldą perskaitė tikybos mokytojos Ramunės Masiokienės parengtas  auklėtinis (1a klasė). Istorijos mokytoja Dalia Šimonienė  su pora 1a klasės mokinių papasakojo apie Kretingą Jurgio Pabrėžos gyvenamuoju laikotarpiu. Biologijos mokytojos Aurelijos Orlovienės paruoštos 1e klasės mergaitės Jurgį Pabrėžą pristatė kaip gamtininką, vaistažolininką, gydytoją. Lietuvių kalbos mokytojos Irutės Lapinskienės parengti 1a klasės mokiniai žemaitiškai deklamavo Jurgio Pabrėžos sukurtą eilėraštį „Esu sau žmogelis“ ir paaiškino jo prasmę. Jurgį Pabrėžą kaip etnografą nuotaikingai pristatė lietuvių kalbos mokytoja Eglė Litvinienė ir 1d klasės gimnazistės. Su Jurgio Pabrėžos atminimo įamžinimu Kretingoje supažindino dailės mokytojos Valdonijos Karaliūnienės parengtos mergaitės iš 1c  klasės.

Mokiniams buvo sudarytos integruotos tikybos, biologijos, istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros užduotys, kurias jie turėjo atlikti pamokos pabaigoje, naudodamiesi mobiliuoju telefonu „Kahoot“ programa. Tokiu būdu sužinojome, kad atidžiausi ir dėmesingiausi buvo bei daugiausiai apie Jurgį Pabrėžą įsiminė 1e  klasės mokiniai.

                                                                                       Biologijos mokytoja Aurelija Orlovienė

Informacija

Mūsų rekvizitai

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Kodas: 190284291
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Adresas: Savanorių g. 56, LT-97114 Kretinga
Telefonas: +370 (672) 99180
El. paštas: info@kjpg.lt

2% parama

2 proc. paramos sąskaitos Nr. LT784010041800092289
Paramos gavėjo pavadinimas
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos Rėmimo fondas
Identifikacinis numeris (kodas) 193341331