Žemės diena gimnazijoje

Kovo 20-oji – Pasaulinė Žemės diena. Tai – pavasario lygiadienis, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės kampeliuose. Šią dieną stengiamasi atkreipti dėmesį į ekologijos problemas, daug kalbama apie aplinkosaugą bei planetai iškilusį pavojų.  Pasaulyje ši diena pradėta minėti 1971 metais, o Lietuvoje – 1992 metais.

,,Žemė – žmonių planeta!“ – tokiu šūkiu mūsų gimnazijos mokinius pirmo aukšto fojė pasitiko mokinių ir dailės mokytojos Valdonijos Karaliūnienės paruošta piešinių gamtos tematika paroda. Antro aukšto fojė pastatytas stendas su gražiausiais mokinių laiškais Žemei. Išradingai parašytuose įvairaus žanro kūriniuose: esė, eilėraščiuose, laiškuose, mokiniai perteikia gyvūnų mintis ir kalba apie dabartinę jų savijautą gyvenant iškirstame miške, užterštame mieste, išsako kritiškas mintis apie gamtos niokojimo problemas, apie norą gyventi ir skleisti grožį.

„Kodėl, kai aš tau dovanoju gyvybę, tu man teiki mirtį ?“ – tokiais žodžiais ir video vaizdais ekrane prasidėjo geografijos mokytojos Vilmos Beržanskienės vedama viktorina pirmų gimnazijos klasių mokiniams. Reikėjo pasukti galvą sprendžiant geografijos testą, atpažįstant gražiausias pasaulio vietoves. Užduotys parodė ne tik įgytas žinias, bet ir leido pasireikšti mokinių fantazijai ir kūrybiškumui. Kiekvienas žmogus turi būti atsakingas ir draugiškas gamtai bei supančiai aplinkai, todėl  komandos pristatė  pačių sukurtus reklaminius-agitacinius video klipus, kviečiančius saugoti gamtą ir rūšiuoti atliekas.

Renginys užbaigtas Žemės vėliavos pakėlimu. Visą mėnesį ji plevėsuos šalia mūsų šalies valstybinės vėliavos primindama, kad mes esame  mažytė Pasaulio dalis, bet nuo mūsų darbų ir poelgių priklauso, kokioje aplinkoje mes gyvensime rytoj ir kokią planetą perduosime ateinančioms kartoms.

Mokytoja Vilma Beržanskienė ir 1a klasės mokinė Vita Mickutė

Informacija

Mūsų rekvizitai

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Kodas: 190284291
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Adresas: Savanorių g. 56, LT-97114 Kretinga
Telefonas: +370 (672) 99180
El. paštas: info@kjpg.lt

1,2% parama

1,2 proc. paramos sąskaitos Nr. LT784010041800092289
Paramos gavėjo pavadinimas
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos Rėmimo fondas
Identifikacinis numeris (kodas) 193341331