Teatro diena gimnazijoje

Tądien žmonės, įžengę į mokyklą, išvydo nelabai tradiciškai apsirengusius ir nelabai tradiciškai besielgiančius mus – artistus, atvykusius gal ir iš sudegusio teatro (niekada nežinosi). Palubėje sudžiauti skalbiniai, didelis „bliūdas” su daržovių lupenomis, grupės ,,Antikvariniai Kašpirovskio dantys” dainos, kamufliažinė palapinė ir keistuoliai, kurie lyg jaukią vasaros naktį groja gitaromis, traukia dainas, praeiviams moja rankomis, rengia bulvių mėtymo varžybas. Stovyklautojai! Štai kas kovo 27-osios rytą sudrumstė ramybę gimnazijoje. Linksmybės tuo tik prasidėjo. Aršiausi teatro fanai buvo kviečiami į mokyklos aktų salę, kur jų laukė dar keturi pasirodymai, skirti Tarptautinei teatro dienai paminėti.

Pirmoji scena žiūrovus nukėlė į aršiai nusiteikusių kovotojų ringą. Stebėtojai turėjo progą išvysti, kiek sunkaus darbo į savo neva ,,boksininkus“ įdeda jų trenerės. Trenerė Nr. 2, pasitelkusi „rytiečių metodus“, sudrumsčia ramybę priešininkams. Neišlaikius trenerės Nr.1 nervams, į darbą paleidžiami kumščiai. Įsiplieskia dramatiška kova tarp trenerių. Gongas ir pražygiavusi simpatiška ringo mergaitė skelbia tikrosios kovos pradžią. Tik čia nėra nieko panašaus į muštynes – išaiškėja, jog tikroji kova vyksta tik šachmatų lentoje.

Antras veiksmas vyko ant stogo. Veikėja, namuose nerandanti ramybės paauglė, sumąstė įkvėpimo, rašydama rašinį, ieškoti ant stogo. Tai gerokai išgąsdino jos vyresniąją seserį ir prietaringą kaimynę, nes šios prisigalvojo, jog mergaitė tuoj šoks nuo stogo…

Kitas etiudas vyko mums įprastesnėje aplinkoje. Veikėjai pasakojo istoriją apie pasiruošimą didžiausiam mokyklos metų renginiui – karnavalui. Jo tema „Ekstrasensų mūšis“, o prizas laimėjusiai klasei – kelionė į Stokholmą. Veiksmo herojai kankinasi susidūrę su idėjų stoka. Nuo vargų galiausiai išlaisvina išganingas pasiūlymas – mesti darbus ir keliauti į piceriją.

Paskutinis etiudas – „Skaistykla“. Tai pasakojimas apie tarpinę stotelę tarp gyvųjų ir mirusiųjų pasaulio. Scenoje pasirodo skirtingų charakterių veikėjai, kurie pristato skirtingas istorijas. Savimi pasitikintys, aikštingi, taip pat ir nusilpę, nedrąsūs veikėjai išgirsta paskutinius nuosprendžius.

                      Visi šie gimnazijos Teatro studijos pasirodymai buvo apdovanoti žiūrovų ovacijomis. Po renginio sulaukėme didžiausio įvertinimo – bendraklasių komentarų: ,,Iš visos širdies džiaugiuosi, jog atėjau, labai prasmingai praleidau pertrauką, dešimt iš dešimt!” Mus gyrė direktorė ir mokytojai, komplimentus sakė net gimnazijos valytojos. Džiaugiamės, kad mūsų ir vadovo Nerijaus Gedmino darbas įvertintas!

                      Rasa Žutautaitė, 1b klasės mokinė

Informacija

Mūsų rekvizitai

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Kodas: 190284291
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Adresas: Savanorių g. 56, LT-97114 Kretinga
Telefonas: +370 (672) 99180
El. paštas: info@kjpg.lt

2% parama

2 proc. paramos sąskaitos Nr. LT784010041800092289
Paramos gavėjo pavadinimas
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos Rėmimo fondas
Identifikacinis numeris (kodas) 193341331