Apdovanota gimnazijos mokomoji mokinių bendrovė „Euphoria“

  Kovo 26 d. Klaipėdos Kultūros fabrike vyko Mokomųjų bendrovių regioninė mugė, kurią organizavo „Lietuvos Junior Achievement“, VšĮ „Klaipėda ID“ ir BĮ „Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras“. Renginio mecenatas – AB „SEB bankas“. Jos metu moksleivių komandos turėjo  savo stendus, pristatė savo paslaugas, produktus, verslo idėjas, o komisija rinko bei apdovanojo geriausius. Savo idėjas, paslaugas bei prekes pristatė 19 komandų. Renginio dalyvius vertino komisija, kurią sudarė viešojo sektoriaus bei verslo atstovai iš VšĮ „Klaipėda ID”, „Lietuvos Junior Achievement“, BĮ „Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras“, Klaipėdos senamiesčio „Rotary“ klubo, AB „SEB bankas“, UAB „Forum Klaipėda“, UAB „Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovė“, UAB „Mars Lietuva“, UAB „Vakarų laivų gamykla“, „Akademija Manager.LT“. Verslo patirtimi mugėje dalinosi Remigijus Žiogas, renginių organizavimo įmonės „Trys karaliai“ įkūrėjas ir renginių vedėjas.

Mugėje dalyvavome ir mes, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokiniai. Pristatėme mokomąją mokinių bendrovę (MMB) „Euphoria“ ir gavome apdovanojimą už geriausią mokinių mokomosios bendrovės pristatymą.

Trumpai apie mūsų bendrovę. Mokslo metų pradžioje ekonomikos mokytoja Rasa Mineikienė pasiūlė dalyvauti „Lietuvos Junior Achievement“ MMB kūrimo programoje. Ši programa – tai puiki galimybė suprasti, kaip veikia verslas ir kiek pastangų reikia įdėti, siekiant įgyvendinti idėją ar gauti pelną. Įkurdami MMB mokiniai įgyvendina visą verslo valdymo ciklą: įkuria įmonę, sukaupia pradinį kapitalą, planuoja, kuria savo paslaugą arba produktą bei jį parduoda, vykdo rinkodaros kampaniją ir po mokymosi proceso uždaro savo įmonę. Grupelė mūsų klasės mokinių sutiko dalyvauti. Mes gaminame kvapius rankdarbius namams, automobiliams, rankinėms ir t. t., juos gaminame panaudodami kuo daugiau antrinių žaliavų, juk mūsų bendrovės pavadinimas yra „Euphoria“. Kodėl būtent kvapai? Ir iš kur kilo pavadinimas? Užtrukome ilgokai, kol sugalvojome tokią idėją, kurią galėtume įgyvendinti. Apsvarstę visus galimus variantus, supratome, kad kvapų nebus per daug, ir žmonėms visada nori jų įsigyti. Sugalvoti pavadinimą tikriausiai buvo lengviausias žingsnis, juk vos užuodus kvapą iškart užplūsta emocija – euforija, tad pagalvojome, kodėl nepasivadinus taip.

Kaip mums sekasi? Iš pradžių nebuvo lengva, vis dėlto dirbame tik šešiese ir nuomonės dažnai išsiskiria, bet kuo toliau, tuo lengviau sekasi kartu dirbti. Prieš Šv. Kalėdas gavome ypač daug užsakymų, tad teko gerokai paplušėti. Dabar ruošiamės Šv. Velykoms.

Tai pirmi mūsų mokomosios bendrovės darbo metai, kai dalyvaujame šioje programoje, todėl smagu, kad mūsų pastangas puikiai įvertino ne tik pirkėjai, bet ir MMB mugės komisija.

MMB „Euphoria“ prezidentė Evelina Kupšytė

Informacija

Mūsų rekvizitai

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Kodas: 190284291
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Adresas: Savanorių g. 56, LT-97114 Kretinga
Telefonas: +370 (672) 99180
El. paštas: info@kjpg.lt

2% parama

2 proc. paramos sąskaitos Nr. LT784010041800092289
Paramos gavėjo pavadinimas
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos Rėmimo fondas
Identifikacinis numeris (kodas) 193341331