Projektas ,,Nerūkyk – gyvenk sveikiau!”

Gegužės 14 dieną pirmų ir antrų  gimnazijos klasių mokiniams buvo organizuotas renginys ,,Nerūkyk – gyvenk sveikiau!”, finansuojamas iš  Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo. Projekto dalyviams organizuojamos edukacinės prevencinės priemonės prieš rūkymą, kalbama apie rūkymo žalą bei atsakomybę. Paskaitą skaitė lektorius Darius Joneikis. Demonstruodamas edukacines pažintines priemones, lektorius siekė keisti jaunimo nuo 11 iki 18 metų kritinį mąstymą dėl rūkymo žalos ir galimų pasekmių. Paskatino gimnazistus iš esmės susimąstyti apie asmeninę atsakomybę už savo sveikatą bei per daug rizikingą dabartinę elgseną savo sveikatos atžvilgiu. Kalbėjo apie paprastų ir elektroninių cigarečių plitimą tarp šio amžiaus jaunuolių, apie elektroninių cigarečių kilmę, apie mokslinius tyrimus ir pavojus pasaulyje ir Lietuvoje. Pateikė informacijos, kad rūkant elektronines cigaretes nikotino įkvepiama daugiau, tad ir priklausomybė vystosi didesnė. Demonstravo pasekmių paketą, kas būna rūkant elektronines cigaretes. Diskutavo su jaunuoliais apie rūkymo žalą ir pasekmes. Išanalizavo jaunuolių požiūrį bei galimybes pakeisti nuomonę dėl elektroninių cigarečių nekenksmingumo.

Taip pat buvo pravesta edukacinė-interaktyvi programa prieš rūkymą: buvo panaudotos užsienio šalyse naudojamos edukacinės priemonės – imitacinė vėžiu sergančio žmogaus burna, dervų stiklainis, 3D pasekmių nuo priklausomybių lagaminas ir kt. priemonės. Visi norintys galėjo pasitikrinti rūkymo pavojų keliančias aplinkybes, kai turi anglies monoksido likučių plaučiuose (CO matuoklis).

Paskaitą organizavo socialinė pedagogė Daiva Firantienė ir Edita Stalmokienė, laikinai einanti  direktoriaus pavaduotojos ugdymui pareigas.

Informacija

Mūsų rekvizitai

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Kodas: 190284291
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Adresas: Savanorių g. 56, LT-97114 Kretinga
Telefonas: +370 (672) 99180
El. paštas: info@kjpg.lt

1,2% parama

1,2 proc. paramos sąskaitos Nr. LT784010041800092289
Paramos gavėjo pavadinimas
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos Rėmimo fondas
Identifikacinis numeris (kodas) 193341331