Kelionė į Anykščius

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija tęsia projektą ,,Žvilgsnis į Lietuvą – Aukštaitija” (projekto vadovė – istorijos mokytoja Dalia Zibalienė): mokiniai kas savaitę vyksta į pažintines keliones po Aukštaitiją.

Prieš rudens atostogas mes, būrys gimnazijos mokinių, vykome į Anykščius. Tą dieną aplankėme Antano Baranausko klėtelę, kurioje klausėmės poemos ,,Anykščių šilelis” garso įrašų bei stebėjome demonstruojamas skaidres apie rašytojo gyvenimą. Edukacinės programos metu buvo pasakojama apie klėtelėje išsaugotus daiktus ir jų istorijas. Taip pat aplankėme rašytojo Antano Žukausko-Vienuolio namą-muziejų. Namo ekspozicija atspindi rašytojo gyvenimą, kūrybą, visuomeninę veiklą. Lipome į Anykščių Šv. Evangelisto Mato bažnyčios bokštą: nuo jo atsivėrė nuostabus Anykščių miesto vaizdas. Netrukus važiavome ir į Jono Biliūno sodybą, kurioje vėlgi išklausėme trumpą lietuvių rašytojo J. Biliūno biografiją. Buvo be galo tikra, nepagražinta ir jautru klausyti, kaip seniau gyveno žmonės, ką jiems teko patirti ir išgyventi. Čia apžiūrėjome Jono Biliūno tėviškės sodybą, kur buvo parašyti apsakymai ,,Brisiaus galas“ bei ,,Kliudžiau“. Paskutinė vieta, kurioje apsilankėme, buvo rašytojo Jono Biliūno kapas ir paminklas ant Liudiškių kalvos. Lipdami turėjome suskaičiuoti visus laiptelius ir sugalvoti svajonę, pasiekę kalno viršūnę turėjome rankomis paliesti vartus. Sakoma, kad tai padarys visus žmones laimingus, o svajonės, kurias sugalvojome, išsipildys.

Ši diena buvo tikrai įspūdinga, pamatėme daug nelankytų vietų, susipažinome su rašytojų gyvenimu ir giliau suvokėme jų parašytus kūrinius.

                                                                           Sandra Mažeikytė, IIc klasės mokinė

Informacija

Mūsų rekvizitai

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Kodas: 190284291
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Adresas: Savanorių g. 56, LT-97114 Kretinga
Telefonas: +370 (672) 99180
El. paštas: info@kjpg.lt

2% parama

2 proc. paramos sąskaitos Nr. LT784010041800092289
Paramos gavėjo pavadinimas
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos Rėmimo fondas
Identifikacinis numeris (kodas) 193341331