Kūrybos naktis „Ieškau savęs …“

Aš gyvenu Lietuvoj,

Jinai mano širdy…

 (iš mokinių prisistatymo)

 

Prieš rudens atostogas, spalio 25 dieną nuo 17 iki 24.01 valandos, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje šurmuliavo mokiniai ir pedagogai, susirinkę į tradicinę kūrybos naktį ,,Ieškau savęs…“ Sulaukta didžiulio būrio kūrėjų iš savo gimnazijos ir svečių – iš viso 171 dalyvio. Renginį pradėjo gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Sigita Vaicekauskienė: ji džiaugėsi, kad ketvirtą kartą mokiniai ir mokytojai susiburia bendrai kūrybinei veiklai, kad draugystė tęsiasi su Šakių ,,Varpo“ mokykla, Veiviržėnų Jurgio Šaulio, Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijomis. Pabrėžė, kad šis renginys – tai respublikinio projekto ,,Žvilgsnis į Lietuvą – Aukštaitija“ (vadovė mokytoja Dalia Zibalienė) dalis. Gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Asta Motužienė, laikinai vykdanti direktoriaus funkcijas, sveikindama dalyvius teigė, kad gražiausi yra kuriantys žmonės, ir palinkėjo visiems atrasti save. Taip pat buvo parodytas mokinių sukurtas filmas ,,Kūrybos naktis 2018“ (grupė „Medijų pasaulis“, vadovė Ramunė Masiokienė). Svečiai iš Šakių ,,Varpo“ mokyklos pasveikino visus trankiais liaudiškais šokiais (vadovė Vitalija Venienė).

Gimnazijos Mokinių parlamento prezidentei Agnei Irkinaitei pravedus susipažinimo žaidimą (8 grupės kūrė po posmą), vyko veiklos kūrybinėse grupėse pagal registraciją. Tą vakarą veikė 23 kūrybinės dirbtuvėlės. Svečiai buvo kviečiami eiti gimnazijos istorijos keliu (vadovė Genovaitė Markuvienė). Dirbtuvė ,,Laiko ratas“ (mokytojos Anna Butko-Šorienė, Izolda Morkeliūnienė, Živilė Tamošauskienė, Vaida Bertašienė, Beata Viggins, Rasa Kašinskienė, Daiva Firantienė) ruošė kalendorių 4 užsienio kalbomis. ,,Filmų terapijos“ klasėje (vadovės Eglė Litvinienė, Snieguolė Jandalovienė, Zina Tenenienė) buvo žiūrimi ir aptariami animaciniai filmai ,,Žodžių sodas“ ir ,,Koko“. „Medžio meistrystės“ dirbtuvėje (vadovas Antanas Laureckis) kvepėjo pjaunamu ir šlifuojamu medžiu. „Meno terapijos“ grupė (vadovė psichologė Daiva Martinkuvienė) kalbėjo, kaip menas padeda susitvarkyti su emocijomis.  Dirbtuvėlėje „Fizikos spalvos“ (vadovai Pranas Stukanas ir Virginija Japertaitė) buvo statomi makaronų tiltai, teleskopu stebima Kretinga, ,,gaudoma“ stroboskopu besisukanti raidė. Biologijos kabinete  įsikūręs „Nuostabus mikropasaulis“ (vadovė Aurelija Orlovienė) stebino mikroskopais demonstruojamais įvairių mikrobų, pirmuonių, vėžiagyvių, įvairių augalų ląstelių ornamentais, taip pat 3D akiniais buvo stebima širdies sandara, augalo ir gyvūno ląstelės. Dirbtuvėje „Įdomioji matematika“ (vadovas Vytautas Narmontas) buvo ieškoma įdomių uždavinių sprendimo būdų ir žaidžiama šachmatais.  Technologijų kabinete veikė tikra raganų virtuvė – dirbtuvėlė „Šalikų marginimas augalais“. „Linksmųjų karikatūrų klubas“ piešė gimnazijos mokytojų šaržus. „Mados studijoje“ ūžė būrys jaunųjų dizainerių: iš senų džinsinės medžiagos rūbų kūrė žaismingą nėriniuotą kolekciją. Pakaitomis aktų salę drebino grupių ,,Liaudiškai šokam“ ir „Argentinietiškas tango“ šokiai. Sporto salėje (grupės „Sportas ir sveikata“ vadovai Rita Gembickienė, Vidmantas Lapinskas, Milda Laureckienė) krepšinį žaidė, ritminių šokių rate sukosi jungtinės Šakių, Klaipėdos, Veiviržėnų mokyklų ir mūsų gimnazijos mokinių komandos. Žodžiu, visa gimnazija ūžė.

Pusę devynių mokiniai rinkosi svetainėje „Kibinukas“, o vadovai susibūrė „Pabrėžos arbatinėje“. Nuo devynių vakaro valanda darbo grupėse pagal pageidavimą, aktyvūs sportiniai žaidimai ir šokiai, pasiruošimas pristatyti kūrybos darbus. Netrukus antrą aukštą papuošė „Fotostudijos“ (vadovė Janina Šidlauskienė) paroda ,,Kūrybos nakties ,,Ieškau savęs…” akimirkos”. O vienuoliktą vakaro vėl visi susibūrė aktų salėje pasigrožėti mokinių ir mokytojų kūryba. Kiekviena grupė glaustai pristatė savo veiklas. Vieni pasakojo, ką veikė, kiti rodė savo darbus. „Žemaitiu pastuogie“ (vadovė Jadvyga Miežetienė) dirbę mokiniai perskaitė žodžiui ,,Žemaitija“ sukurtus akrostichus. „Mados studija“ (vadovė Valdonija Karaliūnienė) parodė kolekciją ,,Atgimęs džinsas“. Klaipėdiškės mokytojos Kristinos Pocevičienės komanda demonstravo juostas, puoštas ornamentais. Alva Giržadienė, mokytoja iš Veiviržėnų, su mokiniais rodė iš molio nulipdytas namų dekoro detales. „Teatro studija“ (režisierius Nerijus Gedminas) atkreipė dėmesį į šiandieninio jaunimo problemas – susvetimėjimą ir besaikį bendravimą moderniosiomis technologijomis: pristatė spektaklį ,,Susirašinėjimas telefonu“. Ovacijomis buvo sutikta mokytojų darbų kolekcija – šalikai, marginti augalais (vadovė Ieva Litvaitytė). „Linksmųjų karikatūrų klubas“, vadovaujamas mokytojos Dalios Šimonienės, demonstravo mokytojų karikatūras. „Argentinietišką tango“ šoko abiturientės Gabija Berniūtė ir Lina Ruzveltaitė (vadovas Ingridas Kiškys). „Liaudiškai šokam“ grupė (vadovė Vitalija Venienė, šokio mokytoja iš Šakių) visus įsuko į šokio sūkurį: ,,Oira“, ,,Kiaulė grikiuos“, ,,Kazio polka“, ,,Liublino polka“, ,,Malūnėlis“, Granksveras“ sužavėjo ir pačius šokėjus, trepsėjo ir žiūrovai. Prisirodymus užbaigė energingas jungtinis choras, repetavęs dirbtuvėlėje „Dainuojam, muzikuojam…“ (vadovas Stasys Stončius).

Kūrybos nakties valandos prabėgo greitai. Svečiai džiaugėsi šiltu priėmimu, gausybe įdomių veiklų, tradicinės žemaičių virtuvės vaišėmis. Visi sutarė susitikti kitų metų rudenį žiūrėti filmo ,,Kūrybos naktis 2019“.

Informacija

Mūsų rekvizitai

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Kodas: 190284291
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Adresas: Savanorių g. 56, LT-97114 Kretinga
Telefonas: +370 (672) 99180
El. paštas: info@kjpg.lt

2% parama

2 proc. paramos sąskaitos Nr. LT784010041800092289
Paramos gavėjo pavadinimas
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos Rėmimo fondas
Identifikacinis numeris (kodas) 193341331