Paminėta tarptautinė Tolerancijos diena

Antrus metus tarptautinei Tolerancijos dienai mūsų gimnazija ruošiasi nuo pat rugsėjo, kai pradedamas vykdyti gimnazijos ir partnerių Vilties projektas. Šių metų projektas „Mano delne Tavo ranka – tai Žemaitija“ buvo skirtas skatinti įgalaus ir neįgalaus jaunimo bendradarbiavimą per kultūrinį ugdymą vykdant socialinę švietėjišką veiklą. Šiemet, kaip ir pernai, mes bendradarbiavome su Marijos Tiškevičiūtės mokyklos specialiųjų klasių mokiniais, su kuriais mūsų trečiokai gimnazistai drauge piešė, karpė, lipdė, kalbėjosi. Veiklos buvo orientuotos į lietuvių kultūros, t.y. Žemaitijos regiono, pažinimą, nes 2019 metai skirti šiam regionui.

Projekto veiklą vainikavo Marijono Daujoto progimnazijoje organizuotas bendras visų projekto dalyvių koncertas, skirtas tarptautinei Tolerancijos dienos paminėti. Tą dieną daina, šokiu, bendru žaidimu buvo sujungtos dvi svarbios temos (regiono pažinimas ir tolerancijos tematika) bei kelios kartos (nuo mažiausių iki senjorų).

Šiandien visuomenėje daug kalbama apie integraciją, apie kitokio asmens priėmimą, patyčių prevenciją, jauno žmogaus socializavimą, tačiau neretai integruotas gyvenimas – labiau teorinis. Mes daug žinome, tačiau ar tikrai mokame tolerantiškai gyventi kasdienybėje? Mūsų gimnazistų ir neįgalaus jaunimo bendri susitikimai parodė, kad mes vis dar mokomės priimti vienas kitą, ugdomės kantrybę, atjautą ir supratimą. Taigi, praktiškai mokomės būti tolerantiški. Ir mums tai sekasi J

Psichologė Daiva Martinkuvienė

Informacija

Mūsų rekvizitai

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Kodas: 190284291
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Adresas: Savanorių g. 56, LT-97114 Kretinga
Telefonas: +370 (672) 99180
El. paštas: info@kjpg.lt

1,2% parama

1,2 proc. paramos sąskaitos Nr. LT784010041800092289
Paramos gavėjo pavadinimas
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos Rėmimo fondas
Identifikacinis numeris (kodas) 193341331