Lapkritį palydėjome renginiu ,,Rudens nostalgija“

Lapkričio 28 dieną mūsų gimnazijoje vyko tradicinis renginys – mokinių kūrybos popietė ,,Rudens nostalgija”, skirta Žemaitijos metams paminėti. Kai už lango ėmė temti ir siausti rudeninis vėjas, mes, gimnazijos mokiniai, tėveliai, mokytojai ir mokyklos administracija, kaip viena didelė šeima susirinkę savo namuose, tai yra gimnazijos bibliotekoje, labai maloniai praleidome vakarą. Jaukią atmosferą kūrė spalvingi mokinių piešiniai, marginti šalikai, puošnūs marškinėliai, šventinių atvirukų paroda…

Pirmiausia buvo pristatyta dar viena žemaitiškos mokinių kūrybos knygelė, išleista šį pavasarį Žemaičių klubo vadovės Jadvygos Miežetienės ir iliustruota  fotografijomis, kurias su jaunaisiais fotografais parengė mokytoja Janina Šidlauskienė. Savo kūrybą žemaitiškai skaitė IIa klasės mokiniai Tomas Perkumas, Domantas Kalnius, Fausta Remenytė  ir IIb klasės mokinė Rasa Žutautaitė. Skambėjo žiūrovų juokas, veiduose švietė šypsenos. Po to dainą ,,Maža legenda“ atliko Agnė Irkinaitė (IIa), o Gintarė Pociūtė –  dainą ,,Ufonautai“. Savo sugebėjimus demonstravo ir mūsų mokyklos skaitovės: etiudą iš pjesės ,,Ar nori dangaus“ skaitė Gintarė Pociūtė (IVd),   Austėja Strakšytė (IIb) skaitė J. Degutytės eilėraštį. Klausėmės svajingų kūrėjų tekstų: savo kūrybą pristatė Gintarė Kniukštaitė (IIIb), Edita Maksvytytė (Ia), Laineda Vainauskaitė (IVc).

Kai mokiniai dainavo ir grojo, mes niūniavome kartu, lingavome susikibę už rankų. Tik kai demonstruojami repavimo sugebėjimai (Martynas Knieža, IIc klasė), nelabai bepalinguosi – pasirodymas užgniaužė kvapą. Užgesus šviesoms mes nusikėlėme į teatro pasaulį. Teatralai (režisierius N. Gedminas ir mokiniai-artistai) pasakojo apie nuotykius virtualioje erdvėje. Taip pat mokytojos Eglės Litvinienės mokiniai Jonas Pakutka (IIIa), Ugnius Gedžius, Deividas Bružas, Justas Seselskas (IIIc) su pasididžiavimu pristatė netradicinius lietuvių kalbos namų darbus – repo stiliumi sukurtą dainą pagal Martyno Mažvydo ,,Katekizmą“ ir įrodė, kad tai tikrai labai šaunus būdas mokytis.

Mokytoja Valdonija Karaliūnienė su mokiniais pasidalijo, kokiomis spalvomis Žemaitiją mato mūsų gimnazijos, Veiviržėnų, Šakių ,,Varpo“, Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijų dailininkai ir keramikai (šiais mokslo metais gimnazija vykdo respublikinį socializacijos projektą ,,Žvilgsnis į Lietuvą – Aukštaitija“, o šio projekto tąsa – spalio 25 dieną vykusi ,,Kūrybos naktis“, kurioje dalyvavo ir svečių). Taip pat išvydome nuostabių eksponuojamų darbų – mokinių pagamintų kalėdinių atvirukų, mokytojų sukurtų šilko šalikų, kuriuos pristatė  mokytoja Ieva Litvaitytė su savo mokiniais. Paroda ,,Rudens spalvos“ rodė, ką gamtoje regi gimnazijos fotografai. Popietę baigėme daina ,, Juodas garvežys“, kurią atliko Algimantė Paliukaitė (IVd).

Pamatėme unikalių pasirodymų, išgirdome mokinių kūrybą. Tiek daug talentingų ir gabių, tiek daug tų, kuriais galime didžiuotis!

Rasa Žutautaitė, IIb klasės mokinė

Informacija

Mūsų rekvizitai

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Kodas: 190284291
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Adresas: Savanorių g. 56, LT-97114 Kretinga
Telefonas: +370 (672) 99180
El. paštas: info@kjpg.lt

2% parama

2 proc. paramos sąskaitos Nr. LT784010041800092289
Paramos gavėjo pavadinimas
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos Rėmimo fondas
Identifikacinis numeris (kodas) 193341331