Išvyka – pleneras ,,Rusnės vėtrungių keliu“

Šiais mokslo metais vėl tęsiamas projektas, supažindinantis gimnazijos mokinius su Lietuva.  Projektas ,,Žvilgsnis į Lietuvą. Mažoji Lietuva‘‘ rugsėjo pirmą savaitę startavo išvyka – pleneru ,,Rusnės vėtrungių keliu“.

Rusnėje mus pasitiko Rusnės kultūros centro edukatorė Sonata, kuri supažindino su pagrindiniais pamario kraštui būdingais laivais ir jų skiriamaisiais ženklais – vėtrungėmis. Supratome, kokios spalvos ir ženklai dominuoja Rusnės žvejų laivų vėtrungėse. Tada kiekvienas pasidarėme savo laivelio maketą. Šiuo metu mūsų laiveliai eksponuojami gimnazijos skaitykloje.

                             Rusnės kultūros centro direktorė Birutė Servienė pravedė ekskursiją po Rusnę. Papasakojo apie miestelio išskirtinumą. Mes pastebėjome, kad nuotraukoje galima įžiūrėti Skirvytės upe einančią demarkacinę liniją, kuri žymi Rusijos Federacijos ir Lietuvos Respublikos pasienį. Atkreipėme dėmesį į architektūrinius miestelio akcentus: tiltą per Pakalnės upę, liuteronų bažnyčią, gyvenamųjų namų specifinį dekorą, skulptūrinę kompoziciją, skirtą Mahatmai Gandžiui ir Hermanui Kalenbachui. Įspūdžius fiksavome fotoaparatais, kad vėliau dailės  pamokose galėtume remtis autentiška medžiaga. Kiekvienais metais Rusnėje vyksta profesionalių dailininkų plenerai, kurių metu keli darbai paliekami kultūros centrui. Turėjome puikią galimybę susipažinti su dailininkų darbais ir pasisemti kūrybinių idėjų.

Mokytojos Valdonija Karaliūnienė ir Ieva Litvaitytė

Informacija

Mūsų rekvizitai

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija

Savivaldybės biudžetinė įstaiga.

Kodas: 190284291

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Adresas: Savanorių g. 56, LT-97114 Kretinga

Telefonas: +370 (672) 99180

El. paštas: info@kjpg.lt

1,2% parama

1,2 proc. paramos sąskaitos Nr. LT784010041800092289
Paramos gavėjo pavadinimas
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos Rėmimo fondas
Identifikacinis numeris (kodas) 193341331