Socialinis projektas ,,Mokiniai renka Seimą” mūsų gimnazijoje

Artėjant Seimo rinkimams, Kauno technologijos universiteto (KTU) Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto edukacinio projekto „Mokiniai renka Seimą“ metu šalies mokiniai turėjo galimybę išbandyti save rinkėjų vaidmenyje. Prie projekto prisijungė ir mūsų gimnazijos II d klasė.

Edukacinio projekto „Mokiniai renka Seimą“ tikslas – suprantamai ir interaktyviai naujiems ar dar tik būsimiems rinkėjams paaiškinti rinkimų procesą, ugdant jų pilietiškumą bei norą dalyvauti šalies politiniame gyvenime. „Šis projektas – tai mokiniams skirta viešojo valdymo pamoka, kuria siekiame „užkrėsti“ jaunus žmones sveiko pilietiškumo dvasia, formuoti įprotį aktyviai dalyvauti rinkimuose ir ugdyti gebėjimą priimti pagrįstus ir argumentuotus sprendimus balsuojant“, – teigia projekto organizatorė Eglė Vaidelytė.

Išklausę diskusiją ir uždavę klausimų, Lietuvos  mokiniai nusprendė, kad geriausiai artimiausius ketverius metus juos atstovautų Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai.

Nuotolinės diskusijos, kurią moderavo žurnalistas Edmundas Jakilaitis, metu 9–12 klasių mokiniai diskutavo su keturiais populiariausių partijų lyderiais, kandidatais į LR Seimą: Ingrida Šimonyte (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai), Gintautu Palucku (Lietuvos socialdemokratų partija), Viktorija Čmilyte-Nielsen (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis) ir Tomu Tomilinu (Lietuvos valstiečių – žaliųjų sąjunga).

Mokiniai nevengė ir kompromituojančių klausimų partijų atstovams. Daug dėmesio diskusijos dalyviai skyrė švietimo situacijai po karantino, aptarė darbo krūvį ir efektyvumą, kokybės užtikrinimą. Ypatingas moksleivių dėmesys buvo skirtas lytiniam švietimui, LGBTQ teisėms. Akivaizdu, kad jaunimui šie klausimai ypač svarbūs. „Nuotolinis ugdymas, žinoma, suteikia papildomų galimybių, bet jis parodo ir kai kurias problemas, pavyzdžiui tai, kad savarankiškai mokytis mūsų mokiniams, net ir vyresnių klasių, yra vis dar sudėtinga. Tai parodo, kokias kompetencijas reikia labiau ugdyti mokyklose“, – sakė Liberalų sąjūdžio partijos lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Jaunimo užimtumo politikoje mokiniams buvo svarbūs savanorystės, karjeros klausimai. Dalis kandidatų akcentavo švietimo reikšmę, minėjo profesinį rengimą ir karjeros ugdymo svarbą.

Mokytoja Dalia Zibalienė

Informacija

Mūsų rekvizitai

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija

Savivaldybės biudžetinė įstaiga.

Kodas: 190284291

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Adresas: Savanorių g. 56, LT-97114 Kretinga

Telefonas: +370 (672) 99180

El. paštas: info@kjpg.lt

1,2% parama

1,2 proc. paramos sąskaitos Nr. LT784010041800092289
Paramos gavėjo pavadinimas
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos Rėmimo fondas
Identifikacinis numeris (kodas) 193341331