Dėl pirotechnikos naudojimo ir numatytos atsakomybės

KRETINGOS RAJONO POLICIJOS KOMISARIATAS INFORMUOJA

Artėjant šventėms labai aktuali tampa pirotechnikos priemonių naudojimo problema. Kiekvienais metais Lietuvoje šventinę nuotaiką temdo nelaimingų įvykių šešėlis. Neatsargus suaugusiųjų, vaikų elgesys su pirotechnikos priemonėmis gali smarkiai sutrikdyti sveikatą, sunkiai sužaloti.

Primename, kad draudžiama:

  • platinti civilines pirotechnikos priemones (išskyrus F1 kategorijos fejerverkus) arčiau kaip 30 metrų nuo mokyklų;
  • naudoti civilines pirotechnikos priemones (išskyrus F1 kategorijos fejerverkus) arčiau kaip 30 metrų nuo mokyklų, gydymo ir reabilitacijos įstaigų, kulto, šarvojimo patalpų, jeigu tai nesuderinta su pastatų (statinių) ar patalpų valdytojais, taip pat kitose savivaldybės tarybos nustatytose vietose;
  • jeigu tai trikdo viešąją rimtį, naudoti civilines pirotechnikos priemones nuo 00 val. iki 8.00 val. (išskyrus švenčių dienas, taip pat per masinius renginius, kuriuos rengti savivaldybės vykdomoji institucija yra išdavusi leidimą), kitu teisės aktuose nustatytu ar savivaldybės tarybos nustatytu laiku;
  • naudoti civilines pirotechnikos priemones ne pagal paskirtį.

ATSAKOMYBĖ už nusižengimus, susijusius su civilinės pirotechnikos priemonėmis, nustatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse (toliau – ANK):

  • Už Civilinių pirotechnikos priemonių įsigijimo, naudojimo tvarkos pažeidimą atsakomybė numatyta ANK 483 Už šį pažeidimą gresia bauda nuo 14 iki 60 eurų.
  • Naudojant nenustatytu laiku ar pernelyg triukšmingus fejerverkus, kyla atsakomybė, numatyta ANK 488 (Viešosios rimties trikdymas), šis pažeidimas užtraukia baudą nuo 20 iki 80 eurų, pakartotinai nusižengus – baudą nuo 80 iki 300 eurų.
  • Nesilaikant saugaus elgesio su fejerverkais taisyklių, dėl kurių gali kilti gaisras ar sprogimas, kyla atsakomybė, numatyta ANK 525 (Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymo ir kitų civilinę saugą reglamentuojančių teisės aktų nevykdymas ar pažeidimas, šis pažeidimas užtraukią baudą nuo 20 iki 70 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 580 eurų.

-Už administracinius nusižengimus asmenys atsako nuo 16 metų, tačiau atsakomybė už vaikų iki 16 metų padarytus administracinius nusižengimus gali kilti ir tėvams – tai nustatyta ANK 73 str. (Tėvų valdžios nepanaudojimas arba panaudojimas priešingai vaiko interesams), už šį pažeidimą gresia bauda nuo 10 iki 100 eurų.

Jei  norime  šventes  pasitikti  ir  pažymėti  sveiki,  laimingi,  gerbkime  iki  švenčių  kitų  žmonių  ramybę, perspėkime ir kontroliuokime savo vaikus, nepraeikime abejingi pro pirotechnikos gaminius sprogdinančius vaikus, o šventės dienomis ir naktį būkime atsargūs ir drausmingi – pirotechnikos priemones naudokime taip, kaip reikalauja instrukcijos. Saugių Jums artėjančių švenčių!

 

Informaciją parengė: Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariato

Kretingos rajajono policijos komisairato Veiklos skyriaus bendruomenės pareigūnės

Informacija

Mūsų rekvizitai

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija

Savivaldybės biudžetinė įstaiga.

Kodas: 190284291

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Adresas: Savanorių g. 56, LT-97114 Kretinga

Telefonas: +370 (672) 99180

El. paštas: info@kjpg.lt

1,2% parama

1,2 proc. paramos sąskaitos Nr. LT784010041800092289
Paramos gavėjo pavadinimas
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos Rėmimo fondas
Identifikacinis numeris (kodas) 193341331