Projektai – renginiai

Knygnešio dienai paminėti

Ar kas uždegs vaškinę žvakę,

Kai smėlio kauburį supils?

Už sunkų kelią, baugią naktį

Ar kas mus, knygnešius, atmins?

/ Iš knygnešių dainos /

1864 / 1904 metai – tai tik nedidelė mūsų tautos istorijos atkarpėlė, tačiau joje telpa žūtbūtinė lietuvių tautos kova už gimtąjį žodį. Šios kovos simboliu tapo knygnešys. Žodis „knygnešys“ sunkiai verčiamas į kitas kalbas.

Skaityti daugiau >>

Metų knygų rinkimai

Akcija „Metų knygų rinkimai“ jau mūsų gimnazijos bibliotekoje !

Kviečiame skaityti  ir balsuoti už labiausiai patikusią knygą paaugliams !

Skaityti daugiau >>

Fotografijos parodos „Šviesos ir tamsos metamorfozės“ atidarymas

Š.m. rugsėjo 30 d. mūsų gimnazijos bibliotekoje vyko fotomenininkų Virgilijaus ir Alės Jankauskų darbų paroda „Šviesos ir tamsos metamorfozės“. Nuotraukose vaizduojami rudens lygiadienio nakties vaizdai, tai yra rugsėjo 22 diena. Fotografė pasakojo, kad skulptoriai Juodkrantėje, Gintaro įlankoje, balandžio – gegužės mėnesiais daro skulptūras, jos apipinamos nendrėmis, skulptūros pasitinka Kuršių nerijos lankytojus visą vasarą. O per rudens lygiadienį, rugsėjo 22 d., kai sutemsta, skulptoriai su laiveliais priplaukia prie skulptūrų ir jas padega. Tai akimirkos reginys.

Skaityti daugiau >>

Kviečiame skaityti

Dėkojame visiems, dalyvavusiems akcijoje „Knygų Kalėdos“ ir padovanojusiems gimnazijos bibliotekai naujų knygų. Kviečiame skaityti!

Skaityti daugiau >>

Svečiuose rašytoja Ilona Ežerinytė

Sausio 10 dieną rašytoja Ilona Ežerinytė svečiavosi Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje. Ilona Ežerinytė – rašytoja, trijų prestižinių Lietuvos vaikų literatūros premijų laureatė, literatūros konkursų laimėtoja ir nominantė, tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos IBBY narė, kūrybinio rašymo mokytoja, knygų „Šunojaus diena“, „Sutikti eidą“, „Verksnių klubas“ ir „Skiriama Rivai“ autorė.

Skaityti daugiau >>

Skaitėme kartu

Gimnazijoje jau 13- tą kartą buvo vykdomas  tarptautinis kultūros projektas „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“. Jo tikslas- skleisti skaitymo džiaugsmą,  populiarinti literatūrą, skatinti savišvietą organizuojant renginius pasiūlyta bendra tema. Šių metų tema -„ Šventės Šiaurės šalyse“.  Gimnazistės Kornelija, Inesa ir Radvilė skaitė  švedų rašytojos Astridos Lindgren  knygos „Pepė Ilgakojinė“  ištrauką  „Pepė švenčia gimimo dieną“  Marijos Tiškevičiūtės   mokyklos mokinukams. Knygoje gvildenamos  visiems artimos draugystės, šeimos, vaikystės nuotykių temos.

Skaityti daugiau >>

Aš skaitau…

Priėmėme  Lietuvos leidėjų asociacijos (LLA) ir Lietuvos spaustuvininkų asociacijos (LISPA) pasiūlymą dalyvauti skaitymo skatinimo akcijoje „Lietuva skaito!“, kurios 2019 metų šūkis: ,,Nudžiugink nors vieną knygą!“  Šiandien gimnazijos bibliotekoje pertraukų metu vyko knygų garsiniai skaitymai.

Skaityti daugiau >>

Bibliotekoje vėl „Knygosūkis“…

Gimnazijoje vėl lankėsi Klaipėdos Ievos Simonaitytės bibliotekos darbuotoja Jurgita Maciūtė. Ji pirmų klasių gimnazistams pristatė literatūrinį-edukacinį žaidimą ,,Knygosūkis“. Tai pirmasis Lietuvoje tokio tipo stalo žaidimas, parengtas Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos darbuotojų ir skirtas žaidėjams nuo 14 metų. Žaidimui naudojama daugiau kaip 400 klausimų, dalį jų atsiuntė žymūs Lietuvos žmonės: Andrius Mamontovas, Arvydas Juozaitis, Vytautas Juozapaitis, Nijolė Narmontaitė…

Skaityti daugiau >>

Tapybos darbų paroda

Bibliotekoje vyksta Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos mokytojo Augustino Burbos mokinių tapybos darbų paroda „Natiurmortas“. Kviečiame apsilankyti!

Skaityti daugiau >>

Poezijos spektaklis

Vasario 14 dieną mūsų  gimnazijoje  svečiavosi  aktoriai, režisieriai, atlikėjai Balys Ivanauskas ir Artūras Dubaka, kurie pristatė žaismingą spektaklį „vakaras P“.

„vakaras P“ – intensyvi poezijos, muzikos ir šokio valanda su Gintaro Grajausko poezija bei aktoriais Baliu Ivanausku ir Artūru Dubaka. Aktoriai jautriai dalinasi jiems artima poezija bei savomis istorijomis, sudomina  muzika, įtaigiu poezijos žodžiu. Tai jau kelerius metus gyvuojantis pasirodymas, kuris vis kinta ir auga. ,,vakaras P“ jau apkeliavo nemažą dalį Lietuvos ir buvo rodytas teatruose, bibliotekose, universitetuose ir kitose įvairiose netradicinėse erdvėse. Aktoriai parengtą programą pritaiko auditorijai ir skirtingoms erdvėms individualiai.

Skaityti daugiau >>

Dovanotos knygos

Šiemet aštuntą kartą vyko Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuojama akcija „Knygų Kalėdos“. Tokia akcija jau kelintą kartą vyko ir mūsų gimnazijoje: tradiciškai kiekviena klasė savo gimnazijos bibliotekai nupirko ir padovanojo po knygą . Į akciją įsitraukė mokytojos Eglė Litvinienė bei Rasa Kašinskienė, buvusi gimnazistė Paulina Sutkutė – padovanojo jaunimui aktualių knygų iš savo asmeninių bibliotekų. Šiemet padovanotos 28 knygos.

Skaityti daugiau >>

Dėkojame

Baigėsi akcija  „Knygų Kalėdos“.  Dėkojame visiems, dalyvavusiems akcijoje ir padovanojusiems mūsų gimnazijos bibliotekai naujų knygų.  Kviečiame skaityti !

Skaityti daugiau >>

Kviečiame į biblioteką

Bibliotekoje atidaryta buvusios gimnazistės Rasos Lazdauskaitės paveikslų  paroda „Diena po lietaus“.

Kviečiame apsilankyti !

Skaityti daugiau >>

Skaitėme mažesniems

Gimnazijoje jau 12- tą kartą buvo vykdomas  tarptautinis kultūros projektas „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“. Jo tikslas- skleisti skaitymo džiaugsmą,  populiarinti literatūrą, skatinti savišvietą organizuojant renginius pasiūlyta bendra tema. Šių metų tema -„ Šiaurės herojai“.  Gimnazistės Samanta Karklinytė (2d), Kamilė Andriekutė (2c), Marija Miltakytė(2c) ir Karolina Šmitaitė (2d)  rodė skaidres ir skaitė  švedų rašytojų Eliaso ir Agnes Vahlundų  knygos  „Superherojų vadovas“ ištraukas Marijos Tiškevičiūtės   mokyklos mokinukams. Knygoje gvildenamos  mokyklos, patyčių, šeimos,  atskirties bei nuotykių temos.

Skaityti daugiau >>

  Vydūno keliais

Lapkričio 6 dieną gimnazijos bibliotekoje atidaryta Klaipėdos Mažosios Lietuvos muziejuje, Kauno Maironio muziejuje, Tilžėje bei Kretingos kultūros centre pabuvojusi Virgilijaus Jankausko nuotraukų paroda – „Vydūnas. Gyvenimas, mirtis ir kas toliau…“ . Paroda, kurią gimnazistams pristatė fotomenininko žmona ir parodos kuratorė Alė Jankauskienė, veiks iki lapkričio 12 dienos.

Skaityti daugiau >>

,,Knygosūkis“

Gimnazijoje lankėsi Klaipėdos Ievos Simonaitytės bibliotekos darbuotoja Jurgita Maciūtė. Ji mokytojams pristatė literatūrinį-edukacinį žaidimą ,,Knygosūkis“. Tai pirmasis Lietuvoje tokio tipo stalo žaidimas, parengtas Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos darbuotojų ir skirtas žaidėjams nuo 14 metų. Šis pramoginis-edukacinis žaidimas „subalansuotas“ jaunimui, bet tinka kiekvienam, besidominčiam literatūra. Viešnia minėjo, kad žaidimui naudojama daugiau kaip 400 klausimų, dalį jų atsiuntė žymūs Lietuvos žmonės: Andrius Mamontovas, Arvydas Juozaitis, Vytautas Juozapaitis, Nijolė Narmontaitė…

Skaityti daugiau >>

Skaitykime ir vasarą

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia skaityti lietuvių autorių ir į lietuvių kalbą išverstas el. knygas portale www.ibiblioteka.lt.

Skaityti daugiau >>

Laisvė įpareigoja atsiminti…

1948 m. gegužės 22 dieną 4 valandą ryto įvykdytas didžiausias masinis Lietuvos gyventojų trėmimas, kurio metu panaudojus gyvulinius vagonus ištremta apie 40 tūkst. žmonių. Tarp jų – 10 897 vaikai iki 15 metų.  Šiai skaudžiai datai atsiminti gimnazijos bibliotekoje vyko susitikimas su tremtine Leokadija Bielinyte- Kaukėniene, kuri dalinosi savo šeimos skaudžios tremties istorijos prisiminimais, kuriuos sudėjo į savo atsiminimų knygelę „Prisiminimai“. Ją autorė  padovanojo gimnazijos bendruomenei. Lietuvių kalbos mokytojos susitikimui parengė gimnazistus, kurie skaitė tremtinių bei partizanų poeziją ir atsiminimus.

Skaityti daugiau >>

Pabrėžiečiai žaidė „Knygosūkį“

Gimnazijos bibliotekoje vyko literatūrinio  žaidimo „Knygosūkis“ popietė, skirta pasaulinei Knygos dienai. Tai pirmasis Lietuvoje tokio tipo stalo žaidimas, parengtas Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos darbuotojų ir skirtas žaidėjams nuo 14 metų. Šis pramoginis- edukacinis žaidimas „subalansuotas“ jaunimui, bet tinka kiekvienam, besidominčiam literatūra.

Skaityti daugiau >>

Baigėsi akcija „Kalėdų Kalėdos“

Baigėsi  akcija „Kalėdų Kalėdos“, kurios metu kiekviena klasė dovanojo po knygą savo gimnazijos  bibliotekai . Ačiū visiems dalyvavusiems !

Išvyka į Klaipėdos Simonaitytės biblioteką

Skaityklos vedėja Snieguolė Jandalovienė su pirmokais gimnazistais lankėsi Klaipėdos apskrities viešojoje Ievos Simonaitytės bibliotekoje.  Ekskursijos po biblioteką metu  apžiūrėjo bibliotekos erdves,  sužinojo jos istoriją, susipažino su bibliotekos skyriais, skaityklomis, edukacinėmis erdvėmis.

Šiaurės salos

Lapkričio 13-17 dienomis mūsų gimnazijoje jau 11 kartą vykdytas projektas  „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Salos.“  Ši savaitė tūkstančiams vaikų ir suaugusiųjų nuo pat Grenlandijos iki Baltarusijos – tai knygų skaitymas, istorijų klausymasis jaukioje žvakių šviesoje, tai nauja literatūra iš Šiaurės, tai įvairios parodos, susitikimai ir kiti renginiai su Šiaurės šalimis susijusiomis temomis.

Stačios akys medinių dievukų ( S. Geda)

Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija (LMBDA) pakvietė spalio mėnesį Lietuvos mokyklų bendruomenes aktyviai ir kūrybingai savo bibliotekose organizuoti veiklas tema: „Mokau ir mokausi su biblioteka“. Spalio 19 dieną  mūsų gimnazijoje  atidaryta fotomenininko  Virgilijaus Jankausko fotografijų paroda „Stačios akys medinių dievukų“.

Fotografijų parodos pristatymas

Kovo 16 dieną gimnazijos bibliotekoje  vyko bendrijos „Lemtis“ nario, fotografo, keliautojo, ekspedicijų į tremties ir kalinimo vietas organizatoriaus ir vado Gintauto Aleknos fotografijos darbų  paroda pristatymas.

Paroda „Dingęs kraštas“

Gimnazijos bibliotekoje atidaryta Lietuvos fotomenininkų sąjungos nario  klaipėdiečio  56-erių Virgilijaus Jankausko paroda „Dingęs kraštas“. Susirgus fotomenininkui, jo parodą pristatė  žmona Alė Jankauskienė. Parodos nuotraukose  pristatomi  darbai, kuriuose užfiksuoti  Karaliaučiaus krašto vaizdai iš vietų, kur kažkada buvo daugelį metų atskirtas nuo Lietuvos kraštas, geriau žinomas kaip Mažoji Lietuva. Mažojoje Lietuvoje gyveno lietuviai, save vadinę  lietuvininkais. Ten gyveno pirmasis ir iki šių laikų garsiausias Lietuvos poetas Kristijonas Donelaitis…

Here you can create the content that will be used within the module.

Informacija

Mūsų rekvizitai

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija

Savivaldybės biudžetinė įstaiga.

Kodas: 190284291

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Adresas: Savanorių g. 56, LT-97114 Kretinga

Telefonas: +370 (672) 99180

El. paštas: info@kjpg.lt

1,2% parama

1,2 proc. paramos sąskaitos Nr. LT784010041800092289
Paramos gavėjo pavadinimas
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos Rėmimo fondas
Identifikacinis numeris (kodas) 193341331

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija

Įstaigos kodas: 190284291
Adresas: Savanorių g. 56, LT-97114 Kretinga
Tel.: 8 672 99180
El paštas: info@kjpg.lt

Raštinės darbo laikas: I – V  8.00- 12.00 val.  ir 12.30 – 16.30 val.

El. paštas:

Telefonas: